SENIOR GLTo już tydzień aktywnego uczestnictwa seniorów. Przez ten krótki czas wiele się wydarzyło. Prawie 30 osób chętnie i z uśmiechem uczęszcza do Domu Seniora w Łączanach. Seniorzy z Gminy Brzeźnica wrócili do murów byłej szkoły. Odżyły wspomnienia.

 

 

 

 

Każdy dzień rozpoczyna się od wspólnego przygotowywania śniadania, a potem czas na udział w zajęciach manualnych i ruchowych. Podczas zajęć podopieczni wykonywali identyfikatory imienne oraz korale z perełek. Sięgając do dawnych tradycji zrobili piękne różnobarwne kwiaty z bibuły i filcu, które zdobią dawną szkołę. Każdy słoneczny dzień spędzają na spacerze po okolicy. Seniorzy bardzo chętnie angażują się w zajęcia ruchowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia kulinarne. Seniorki z chęcią przygotowują różne wypieki które wspólnie kosztują. W chwilach relaksu czytana i omawiana jest codzienna prasa. Muzyka i śpiew jest na porządku dziennym – końca śpiewania nie widać.

2  3  4
5  6  7

 

 

Tak wypowiadają się o pobycie w placówce:


"jestem bardzo zadowolona z czasu spędzonego w Domu Seniora, nie mogę się doczekać kolejnego dnia" – mówi Pani Czesława.

"w domu jest nam dobrze, jest wiele ciekawych zajęć, można porozmawiać, pośmiać się" – dodała Pani Maria

"czas miło płynie, a personel jest bardzo pomocny, sympatyczny" – Pani Anna

Po tak krótkim okresie funkcjonowania seniorzy podkreślają, że bardzo się cieszą z powstania takiego miejsca, gdzie miło mogą spędzać chwile wcześniej spędzane w samotności. Teraz to chce się żyć !.

 

 

 

EU RZP MAL UE