1 MW piątek 10 czerwca w godzinach wczesnoporannych 200 uczestników Placówek Wsparcia Dziennego działających przy sześciu szkołach na terenie Gminy Brzeźnica wyruszyło na kolejną trzydniową wycieczkę tym razem do Warszawy.

 

 

 

 

 

Bezpłatną dla uczestników podróż zorganizowano w ramach realizowanego projektu „Mali giganci”, na które Gmina Brzeźnica pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

 

2

 

Dla większości podopiecznych była to pierwsza wizyta w stolicy naszego kraju, dlatego nie mogli doczekać się tego wyjazdu.

Na miejscu przywitała nas Pani przewodnik, która przez 3 dni przybliżała nam historię Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Krakowskiego Przedmieścia, Placu Piłsudskiego oraz Zamku Królewskiego. Po długim, wyczerpującym dniu udaliśmy się do hotelu, gdzie czekała na nas smaczna obiadokolacja. Wieczór spędziliśmy na wspólnej integracji i dobrej zabawie.

 

3

 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Kopernika, gdzie mogliśmy przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić, każdy poczuł się jak badacz i odkrywca. Ogromne wrażenie zrobił na nas niezwykły widok z tarasu Pałacu Kultury i Nauki, skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Na koniec tego dnia poznaliśmy historię i zwiedziliśmy groby znanych Polaków na Cmentarzu Powązkowskim.

Ostatni dzień upłynął nam na relaksującym spacerze po ogrodach wilanowskich, gdzie mogliśmy podziwiać piękną roślinność oraz piękny, zachwycający wspaniałą architekturą Pałac w Wilanowie. Ostatnim punktem wycieczki były Łazienki Królewskie, o których można powiedzieć, że są sercem nie tylko Warszawy, ale także Polski. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolno stojących rzeźb znajdowały się tam piękne ogrody.

 

Przed wyjazdem po raz ostatni zjedliśmy obiad w centrum Warszawy i wyruszyliśmy w drogę powrotną. W późnych godzinach wieczornych wszyscy trochę zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i głową pełną wspomnień dotarliśmy do domu.

 

 

4

 

Wychowawcy PWD Łączany