strona głowna mDnia 26 września o godzinie 14.00 prawie 200 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Stanisz wzięło udział w przesłuchaniu do ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy w gronie 300 szkół w Polsce, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursu „Do Hymnu”. Występ uczniów naszej szkoły wywarł wielkie wrażenie na członkach komisji. Zwrócili szczególną uwagę na zaangażowanie wszystkich uczniów w wykonywane pieśni.


Przypomnijmy, że zadanie konkursowe polegało na grupowym wykonaniu „a cappella”, przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły, hymnu państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych. Pierwszy etap obejmował przesłuchanie oraz rejestracje przez Jury lokalne dźwięku i obrazu na podstawie których wyłonione zostanie po 5 szkół z każdego województwa, które uzyskały najwyższą punktację.

Drugi etap to przesłuchanie przez Jury centralne nagrań występów wyłonionych w pierwszym etapie i na podstawie nagrań wyłonienie Laureatów ogólnopolskich oraz wojewódzkich. Wyniki konkursu poznamy 20 listopada.