NSLIM

 

Wójt Gminy Brzeźnica jako Gminny Komisarz Spisowy informuje, że do 30 września 2021 trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

 

Rachmistrzowie spisowi mogą się kontaktować tylko i wyłącznie telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

 

Tożsamość Rachmistrza można sprawdź.

 

Należy zapytać o imię, nazwisko i numer identyfikatora, a następnie sprawdzić jego dane:

 

- na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/

- na infolinii GUS pod numerem 22 279-99-99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, następnie wybierz 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

- w Urzędzie Gminy Brzeźnica pod nr tel. 33 879 20 29 w.15 lub 46.

 

Proszę pamiętać, że Rachmistrz nie pyta o zarobki, numer konta, PIN do karty lub bankowość elektroniczną. Wszystkie takie incydenty proszę zgłaszać niezwłocznie na infolinię GUS.

W przypadku jakichkolwiek pytań informuje, że na terenie Gminy Brzeźnica działa Gminne Biuro Spisowe, które udziela informacji na temat spisu pod nr tel. 33 879 20 29 w.15 lub 46 .

 

W sytuacjach pilnych można również dzwonić poza godzinami pracy Urzędu na mobilne numery telefonów: 880 996 213 lub 501 644 361 lub 728 316 861

 

Zachęcam do spisywania się przez Internet ponieważ jest to najszybsza i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Wystarczy wejść w dogodnym dla siebie czasie na spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy.

W Urzędzie Gminy zostało przygotowane również stanowisko do samopisu internetowego. Zachęcam do spisania się w Urzędzie Gminy w godzinach pracy Urzędu.

 

Po weryfikacji rachmistrza i uzyskaniu pewności, że dzwoni w celu przeprowadzenia spisu, proszę mieć na uwadze, że zgodnie z ustawą nie można odmówić mu podania danych.

 

Przypominamy, że wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.

W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, proszę zaistniały incydent niezwłocznie zgłaszać na infolinię spisową lub do Gminnego Biura Spisowego w Brzeźnicy.

 

Wójt Gminy Brzeźnica

/-/ Bogusław Antos