WIAD GL mDziewczynki z Akademii Kobiecego Futbolu Wisła Brzeźnica zajęły wysokie, bo 10 miejsce w ogólnopolskim Wielkim Finale XIX edycji Turnieju rozgrywek piłkarskich „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” w żeńskiej kategorii U-12.

To jedno z największych osiągnięć przedstawicieli województwa małopolskiego w tym konkursie.

W dniach 29 kwietnia - 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie odbył się turniej najlepszych polskich drużyny chłopców i dziewczynek do lat 10 i 12.

1 m

Decydujące spotkania odbyły się w oprawie godnej największych wydarzeń sportowych – na najważniejszym polskim obiekcie, sędziowane przez czołowych arbitrów, z transmisją telewizyjną w stacji Polsat Sport oraz w obecności niezwykłych gości, m.in. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Tytuł mistrzów oraz nagrodę główną, czyli wyjazd na czerwcowy mecz Polska – Izrael połączony ze spotkaniem z kadrowiczami, wywalczyli chłopcy z SP 78 Poznań (województwo wielkopolskie, kategoria U-10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (woj. lubuskie, U-12), a także dziewczynki z KKS-u Katowice (woj. śląskie, U-10) oraz UKS-u SMS Łódź (woj. łódzkie, U-12).

2 m

Wśród najlepszych drużyn z Małopolski poza naszymi piłkarkami z AKF WISŁA BRZEŹNICA znalazły się jeszcze tylko dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Oświęcimiu, które zajęły miejsce 15. oraz chłopcy z MKS Tarnovia Tarnów, którzy w swoich kategoriach zajęli 4. miejsce.

Awans do finału wielkiego turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” i wysokie 10 miejsce to duży sukces ekipy z Brzeźnicy, ale nie jedyny w krótkiej historii. Akademię Piłkarską Wisła Brzeźnica powstała pięć lat temu, dzięki staraniom Stanisława Sękiewicza. Miała być miejsce do treningów dzieci i młodzieży. Początkowo trenowali tylko chłopcy, wkrótce udało się zorganizować grupę dla dziewcząt. Od samego początku powstania Samorząd gminy Brzeźnica kibicuje i wspiera finansowo Akademię.

Od trzech lat trenerem piłkarek jest Andrzej Żądło, mający duże doświadczenie w kobiecym futbolu. Efekty pracy drużyny żeńskiej szybko przebiły się do małopolskiej czołówki (mistrzostwo w piłce halowej i na trawie). Pokazały się także na krajowej arenie, w 2017 r. zajęła 5 miejsce w mistrzostwach młodziczek w Łodzi. Od roku żeńska sekcja jest formalnie oddzielnym podmiotem - Akademią Kobiecego Futbolu Wisła Brzeźnica.

Całej drużynie oraz trenerom gratulujemy. Niech ta piłkarska przygoda stanie się wstępem do kolejnych przyszłych sukcesów.